Не дотерпіли півсекунди. Збірна Росії, може, навіть не підозрювала, але в паралельному півфіналі Швейцарія приносила Іллі Воробйову дострокове золото ЧС. Ну посудіть самі: за вихід у фінал ми б грали з тими ж швейцарцями, а у фіналі б точно не було Канади – єдиною збірною, яка здатна доставити Росії серйозні проблеми. Ніхто інший просто не витримає темпу, який здатна видавати «Червона машина». Але швейцарці не дотерпіли півсекунди.
Швейцарців, зрозуміло, звинувачувати ніхто не буде. Тим більше наші хокеїсти. Їм і у себе в команді є кому дати виховний запотиличник.
Збірна Росії знову довела, що може включитися так, що змете все на своєму шляху. Запитайте у Швеції про другий період останнього матчу в групі. Однак включити режим підвищених оборотів у тренерського штабу «Червоної машини» виходить далеко не завжди. З тими ж шведами вже в третьому періоді наші знову просіли. З американцями видали ураганную 20-хвилинку на початку, а в другому періоді вирішили і супернику дати пограти. Невже запала такої зоряної команди вистачає лише на 20 хвилин за матч?
Шведам тоді відверто не пощастило. Якоб Маркстрем цієї весни провів лише чотири з половиною офіційних матчу. Про яке вже тонусі йде мова. Ось і пропустив все, що навіть не був зобов’язаний. Корі Шнайдер ж навпаки спіймав кураж. Американець став в НХЛ таким самим знаковим персонажем, як Валерій Ничушкин. Один жодного разу за сезон не забив і не пішов, а інший не міг виграти матч 415 днів. Купа травм і не дуже впевнена гра в НХЛ не завадили Шнайдеру видати кращий для себе матч на турнірі.
Порадував у американців і Джек Хьюз. Перший номер майбутнього драфту не тільки віддав дві гольові передачі. Він той самий американець, який відібрав шайбу у Олександра Овечкіна перед третім голом США. І в цьому вся збірна Росії. Нікуди не пропадає ця легка розхлябаність і безладність, що спливла ще в третьому періоді самого першого матчу на ЧС – проти Норвегії (5:2).
Вона проявляється не завжди, але періодично все ж дає про себе знати. Коли Малкін за дві секунди до кінця не дотерпит і кине по воротах зі своєї зони. Коли Овечкін передержит шайбу в своїй зоні. Або коли Гусєв віддасть зайву передачу перед чужими воротами, хоча треба було кидати. Всі збіги, як кажуть, випадкові, а імена вигадані.
Однак і цього достатньо, щоб обіграти США. Вистачить такого стилю і в півфіналі, хто б там не був. Повторимося, що лише збірна Канади виглядає командою, яка здатна і на високих обертах «Червоної машини» не притиснутися до власних воріт, а також підвищити швидкість. І якщо ніхто з головних фаворитів турніру не почне валяти дурня понад міру, як ті ж канадці в чвертьфіналі, нас чекає фінал мрії.
Ну а поки можна святкувати заслужену перемогу над США. Ну і готуватися до півфіналу.